Arginine + Ornithine 4000 180 kaps - Weider

Svalová NO pumpa a zvýšenie tvorby rastového hormónu v jednom

Až 2500 mg Arginínu a 1500 mg Ornitínu v dávke.

Sila - Budovanie - Definícia svalovej hmoty

 • zvýšenie svalovej pumpy
 • zlepšuje krvný obeh a zvyšuje pomer živín, ktoré sa dostanú do svalov
 • zlepšuje účinnosť potréningovej regenerácie
 • pozitívne vplýva na sekréciu rastového hormónu

Weider Arginín + Ornitín 4000 má posilňujúci účinok na imunitný systém a urýchľuje proces hojenia.

O Arginíne

Arginín je jednou zo základných aminokyselín ľudského organizmu. Jeho základnou funkciou je zvýšenie prekrvenia periférií (prostredníctvom zvýšenej produkcie oxidu dusnatého NO), vyššia produkcia somatotropínu (rastového hormónu-STH), zlepšenie funkcie pohlavných orgánov a u mužov zvýšenie spermatogenézy (tvorby spermií).

Charakteristika účinnej látky výživového doplnku - arginínu

Arginín je neesenciálna aminokyselina, s radom dôležitých rolí v organizme. Pre lepšie pochopenie je potrebné uviesť aspoň základné smery účinkov arginínu. Jedným z dvoch zásadných vplyvov v organizme je funkcia arginínu ako prekurzora tvorby oxidu dusnatého (NO), ktorý v periférnych častiach organizmu pôsobí vazodilatačne (znižuje tonus) na hladké svalstvo - v konečnom dôsledku to znamená, že sa rozšíria cievy, zvýši sa prekrvenie, čo umožní zásobenie periférií živinami a kyslíkom. Na túto vlastnosť existujú dva možné pohľady -

1. z hľadiska športovej výkonnosti a regenerácie

Vplyv arginínu na športovú výkonnosť a regeneráciu - vďaka zvýšenému množstvu oxidu dusnatého NO (arginín je prekurzorom) dilatujú cievy zásobujúce svalové tkanivo a vďaka väčšiemu prietoku krvi sa do tkanív dostane viac kyslíka a glukózy v priebehu záťaže. Ak sa na daný princíp pozrieme ešte bližšie, tak glukóza spoločne s množstvom kyslíka sú limitom predovšetkým dlhodobej intenzívnej záťaže, teda tu môže arginín pomôcť zvýšiť výkonnosť. Z hľadiska krátkodobého maximálneho výkonu (do 30 sekúnd) je potrebné vnímať, že organizmus čerpá energiu predovšetkým zo zdrojov operatívne dostupných vo svalových bunkách a arginín môže vďaka rozšíreniu ciev pomôcť následnej regenerácii - urýchli doplnenie spotrebovaných sacharidov, rýchlejšie odplavenie metabolitov. Použitie arginínu v potréningovej fáze vďaka zvýšenému prekrveniu urýchli regeneráciu, vyplavenie metabolitov a doplnenie zásob glykogénu vo svalových vláknach.

2. z hľadiska zvýšenia prekrvenie pohlavných orgánov

Fungovanie pohlavných orgánov je založené na schopnosti dodať dostatok krvi k prekrveniu. Konkrétne u mužov je na tomto založená schopnosť udržať erekciu. Arginín vďaka schopnosti rozširovať cievy podporuje funkciu a všeobecne je považovaný za prostriedok zlepšujúci kvalitu sexuálneho života. Ďalším dôležitým faktom z hľadiska reprodukčných funkcií je to, že mužské spermie sú tvorené prevažne arginínom (95 %), teda dostatočné množstvo arginínu, alebo prípadná suplementácia zlepšuje schopnosť tvorby spermií (spermatogenézu).

Svojim účinkom je arginín vhodný pre

 • nárast svalovej hmoty - zvyšuje produkciu somatotropínu (rastového hormónu - THP)
 • zvýšenie prekrvenia - pomocou oxidu dusnatého (NO)
 • podporu imunitného systému
 • urýchlenie procesu hojenia
 • zvýšenie sily a podporu rastu a zachovanie svalovej hmoty
 • zníženie hladiny cholesterolu
 • zvýšenie tvorby spermií
 • spokojný sexuálny život

OBSAH BALENIA

180 kaps ( 30 dávok )

DÁVKOVANIE

3 kapsule pred tréningom a 3 kapsule večer pred spaním, v netréningový deň 6 ráno po prebudení na lačno.

NUTRIČNÉ HODNOTY

Účinné látky na dávku100 g
Energetická hodnota210 kcal / 877 kJ
Bielkoviny
49 g
Sacharidy
0 g
Tuky
1,1 g
L-Arginin
38,3 g
L-Ornithin
38,3 g

Upozornenie

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Dbajte na dostatočný príjem tekutín. Výrobok nie je plnohodnotná náhrada pestrej vyváženej stravy. Nevhodný pre deti do 15 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte pri teplote 10-25°c, mimo dosahu detí, chráňte pred mrazom, vlhkom a priamym slnečným žiarením. Výrobca, dovozca a distribútor nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním.

 • 25.40 €

 • Jednotková cena:
  0,14 € / caps

Balenie

Množstvo

Objednajte si do 14:00 a balík dostanete: 

Štítky: chcem viac sily

Môže Vás zaujímať

Tričko NOMEN EST OMEN 6 sivé - BodyBulldozer
Rukavice IRON čierno-oranžové - BodyBulldozer
Kanister Galón POWER SPORT modrý 2000 ml - BodyBulldozer