L-Glutamín 500 g - GymBeam

Množstvá a parametre: prášková konzistencia, veľkosť jednej dávky 5 g ( 1 čajová lyžička ), obsah balenia 500 g teda 100 dávok

Hlavné zložky: v každej dávke l-glutamín 5000 mg

Neobsahuje: tuk, cukor

Odporúčané dávkovanie: Výška jednej dávky 5 g ( 1 čajová lyžička ) s 200 ml vody, Denné odporúčané množstvo 2 dávky. V tréningové dni 1 dávku pred a 1 dávku ihneď po tréningu. V netréningové dni  1 - 2 dávky pred spaním.

Kedy a komu sa odporúča: pre ženy aj mužov každodenne - pri diéte ako aj v objemovej fáze pre hobby aj professionálnych športovcov

Na čo slúži: podporuje nárast - ochranu - regeneráciu svalovej hmoty, a zabraňuje stratu svalovej hmoty

L-glutamín sa radí medzi preventívne a regenerujúce výživové doplnky so silným antikatabolickým účinkom.

Je to aminokyselina, ktorá zlepšuje imunitu, reguluje rovnováhu bielkovín, zabraňuje strate svalovej hmoty, zvyšuje vylučovanie rastového hormónu, urýchľuje regeneráciu buniek a má anabolický efekt.

Tvorí až 60 % aminokyselín vo svaloch a pri veľkých výkonoch je vhodné ju suplementovať. Spolu s BCAA patrí medzi najčastejšie používané suplementy pri snahe o ochranu svalovej hmoty a regenerácii.

Produkuje sa z neesenciálnej aminokyseliny (kyseliny glutámovej), ktorú si telo nedokáže vyprodukovať samé. V obdobiach stresu, chorôb alebo ťažkých tréningov, potrebujú svaly a imunitný systém toľko glutamínu, že telo samotné nedokáže túto potrebu vykryť, a preto potrebuje glutamín doplniť. Užívanie L-glutamínu ako výživového doplnku znižuje rozpad svalov a má pozitívny účinok na hladinu rastového hormónu.

Trvalé podávanie L-glutamínu vytvára antikatabolický stav, a dokonca už od 1. dávky podporuje produkciu rastového hormónu. Ak po akomkoľvek tréningu zásobíme telo zodpovedajúcim množstvom glutamínu s účinkami na rast svalových buniek dôjde k stavu, kedy naše svalstvo nebude odkázané na spotrebu vlastného glutamínu, ktorý sa nachádza v tele.

Počas tréningu je hladina glutamínu v tele nízka, čo znižuje silu, vytrvalosť a regeneráciu. Možno vás to prekvapí, ale môže trvať až 6 dní, pokiaľ sa hladina glutamínu vráti do normálu. Zohráva kľúčovú úlohu pri detoxikácii organizmu, reguluje tvorbu glykogénu v pečeni a je palivom v mnohých tkanivách. Nedávne štúdie ukázali, že už pri 2 g L-glutamínu sa môže zvýšiť hladina rastového hormónu až o 400 %.

OBSAH BALENIA

500 g ( 100 dávok )

DÁVKOVANIE

  • Základná dávka je 5 g (1 čajová lyžička), ktorá sa užíva rozmiešaná v 200 ml vody 2x denne.
  • V tréningový deň - odporúčame užívať 5 g 1 hod. pred tréningom a 5 g hneď po tréningu.
  • V netréningový deň - užívajte 5-10 g pred spaním.

Denná dávka by nemala prekročiť 20 g. U vrcholových športovcov s váhou nad 100 kg by denná dávka nemala byť vyššia ako 40 g.

NUTRIČNÉ HODNOTY

Počet dávok v balení 500 g100 dávok
Účinné látky na jednu dávku5 g
Energetická hodnota
20 kcal / 85 kj
Tuky
0 g
Sacharidy
0 g
Bielkoviny
4,95 g
L-glutamín
5000 mg

  • 9.95 €

Príchuť

Balenie

Množstvo

Objednajte si do 14:00 a balík dostanete: 

Štítky: chcem zdravo žiť, bez cukru

Môže Vás zaujímať

Tielko POWER LEGION ELITE 112 zelené army - BodyBulldozer
Rukavice IRON čierno-modré - BodyBulldozer
Fitness uterák BLACK EVO - BodyBulldozer
Tričko VICTORY 131 tmavo sivé - BodyBulldozer
Kanister Galón POWER SPORT modrý 2000 ml - BodyBulldozer
Kovové Háky MASSIVE čierno-modré - BodyBulldozer