L-Glutamine 400 g - Weider

Množstvá a parametre: prášková konzistencia, veľkosť jednej dávky 5 g (2 čajové lyžičky), obsah balenia 400 g teda 80 dávok

Hlavné zložky: v každej dávke l-glutamín 5000 mg

Odporúčané dávkovanie: Výška jednej dávky 5 g ( 2 zarovnané čajové lyžičky ) s 200 ml vody, Denné odporúčané množstvo 1 - 3 dávky. V tréningové dni 1 dávku pred a 1 dávku ihneď po tréningu prípadne ďalšiu dávku pred spaním. V netréningové dni  1 - 3 dávky počas dňa.

Kedy a komu sa odporúča: pre ženy aj mužov každodenne - pri diéte ako aj v objemovej fáze pre hobby aj profi športovcov

Na čo slúži: podporuje nárast - ochranu - regeneráciu svalovej hmoty, a zabraňuje stratu svalovej hmoty

Prvotriedny čistý L-glutamín od Weidera

Ak hľadáte špičkovú kvalitu L glutamínu, toto je č. 1. WEIDER L-Glutamine 400g je najkvalitnejčí čistý L-Glutamín na trhu (made by Kyowa). Aminokyselina vynikajúca pre dosiahnutie a udržanie prírastku svalovej hmoty, pozitívnej dusíkovej bilancie, svalovej energie a urýchlenie regenerácie. Zároveň pre posilnenie imunitného systému!

Glutamín (čistý l-glutamín) zvyšuje imunitu, vyplavuje rastový hormón a testosterón po cvičení. Pôsobí podobným mechanizmom ako anaboliké látky. Neesenciálna aminokyselina glutamín, je preukázateľne najčastejšie zastúpenou voľnou aminokyselinou v svalovom tkanive. Suplementácia glutamínom sa v poslednej dobe stáva veľkým trendom v športe a vďaka schopnosti stimulovať svalový rast a vyplaviť rastový hormón je jedným z najrozšírenejších legálnych suplementov v kulturistike. Pri vysokom zaťažení dochádza k zvýšenému využitiu aminokyseliny L-glutamínu v svalových bunkách ako náhradného zdroja energie.

Dopĺňanie tejto aminokyseliny v podobe doplnku výživy zabraňuje tomuto stavu a tým aj úbytku svalovej hmoty. Pri pravidelnom podávaní potrebného množstva glutamínu v období tréningov dochádza k rastu objemu svalových buniek a výrazne sa urýchľuje regenerácia. Dostatočné množstvo glutamínu v tele podporuje produkciu silne anabolického rastového hormónu. Z realizovaných štúdií je známe, že už jednorazová dávka glutamínu v množstve okolo 2g, prijatá na lačno, niekoľkonásobne zvyšuje hladinu rastového hormónu a táto hladina zostáva zvýšená po dobu niekoľkých hodín. Vyplavovanie rastového hormónu je teda okrem iného aj závislé na koncentrácii voľného glutamínu v krvi. Anabolizácia svalov glutamínom spôsobuje nárast objemu svalového vlákna, čo je výhodné predovšetkým v Cvičení zameranom na budovanie svalstva. Pri nedostatočnom množstve L-Glutamínu vo svalových bunkách sa spomaľuje celková regenerácia organizmu a znižuje imunita. Veľmi vhodná je kombinácia L-glutamínu s kreatínom (KREA-GENIC-om). Prijímaním oboch týchto látok súčasne sa zvyšuje ich účinnosť, dochádza k synergickému účinku a zvýšenej absorbcii (využitie).

Kedy je L-Glutamine vhodné užívať?

V období zvýšenej fyzickej záťaže, pri budovaní svalovej hmoty v kulturistike a silových športoch, pri znižovaní hmotnosti spolu s vetvenými aminokyselinami BCAA. V psychicky a fyzicky náročnom období. Pri potrebe zvýšenia imunity organizmu voči riziku preťaženia z pretrénovania, rovnako nachladnutia av období zvýšeného výskytu respiračných chorôb - vhodné pre osoby so sklonom k častým ochoreniam (imunita), rekonvalescentov, pri poúrazových stavoch.

Užívanie L-Glutamínu

Odporúčame pre výhody s tým spojené:

 • podporuje zvýšenie hladiny testosterónu a rastového hormónu
 • udržuje pozitívnu dusíkovú bilanciu
 • podporuje nárast svalovej hmoty
 • zabraňuje stratám svalovej hmoty a zlepšuje regeneráciu
 • zvyšuje imunitu a mentálnu činnosť
 • pomáha odstraňovať únavu a depresiu
 • zlepšuje syntézu glykogénu
OBSAH BALENIA

400 g ( 80 dávok )

DÁVKOVANIE

Užite 1 dávku ( 5 g = 2 zarovnané čajové lyžičky ) najlepšie ráno na lačno a po cvičení, prípadne pred spaním, vhodné miešať do džúsov, pre lepšiu vstrebateľnú schopnosť.

NUTRIČNÉ HODNOTY

Počet dávok v balení 400 g80 dávok
Účinné látky na jednu dávku 5 g
Tuky0 g
Sacharidy0 g
Bielkoviny 5000 mg
 L-Glutamin
5000 mg

Upozornenie

Nevhodné pre osoby do 15 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte na suchom mieste, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, dobre uzavreté. Uchovávajte mimo dosahu detí. Výrobca, dovozca a distribútor nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním.

 • 25.90 €

 • Jednotková cena:
  64,75 € / kg

Príchuť

Balenie

Množstvo

Objednajte si do 14:00 a balík dostanete: 

Štítky: chcem zdravo žiť, bez cukru

Môže Vás zaujímať

Kanister Galón POWER SPORT modrý 2000 ml - BodyBulldozer
Fitness uterák RED BARON - BodyBulldozer
Opasok HARD - BodyBulldozer
 • Produkt s darčekom

Opasok HARD - BodyBulldozer

Tričko BATTALION 3 zelené camo - BodyBulldozer
Rukavice IRON čierno-červené - BodyBulldozer